Coach Jan Coach Jan
  • Start Hier
  • Over mij
  • Blog & Podcast
  • Contact
  • Start Hier
  • Over mij
  • Blog & Podcast
  • Contact
  • Home
  • Persoonlijke Ontwikkeling
  • De creatiespiraal: van wens naar realiteit

Persoonlijke Ontwikkeling

25 sep

De creatiespiraal: van wens naar realiteit

  • By Jan Jacobs
  • In Persoonlijke Ontwikkeling
  • 0 comment

Marinus Knoope is Fysicus en heeft zich jarenlang bezig gehouden met de vraag in hoeverre en op welke manier de mens invloed heeft op z’n eigen levensomstandigheden. Met andere woorden: in hoeverre is de mens regisseur van zijn eigen leven? Hij schreef een interessant boek: De creatispiraal.

De aute maakt een vergelijking met de natuurlijk: zoals de bloesem in de lente een voorbode is van het fruit in de zomer, zo zijn wensen en verlangens van mensen een voorbode van hetgeen ze later kunnen realiseren.

Zoals fruitbomen over precies die kwaliteiten beschikken die ze in staat stellen de eigen fruitsoort te creeren, zo beschikken mensen over precies die kwaliteiten die ze nodig hebben om hun eigen wensen en verlangens te kunnen realiseren. Zoals er in de natuur een vaste route is van bloesem naar vrucht en van zaad naar oogst, zo is er in de natuur ook een welbepaalde weg van wens naar werkelijkheid.

In het boekje beschrijft hij in 12 stappen de natuurlijke opeenvolging van een wens tot de realisatie ervan:

creatiespiraal

Zelf vind ik het wel een boeiende manier om te kijken hoe je je eigen wensen kunt realiseren.
Daarom schreef ik een artikel: hoe wensen realiteit worden, hierin beschrijf ik aan de hand van een concreet voorbeeld de kracht van de creatiespiraal.

In elk geval is er al een wens die momenteel werkelijkheid zal worden: vanaf januari / februari 2009 word ik papa! (update 2015,

close

LATEN WE CONTACT HOUDEN!

Ontvang de Coach Jan Magazine en ontvang nieuwe artikels en updates in je mailbox 😎

We sturen je geen spam! Lees ons privacybeleid voor meer informatie.

Controleer je inbox of spammap om je abonnement te bevestigen.

Jan Jacobs
Coach Jan is dé coach voor wie even de weg is of het gevoel heeft ter plaatse te blijven trappelen én die een grote stap vooruit wil zetten richting een sprankelend en betekenisvol leven.

You may also like

Laat piekeren je geluk niet in de weg staan

  • 5 maart 2017
  • by Jan Jacobs
  • in Persoonlijke Ontwikkeling
Maak jij je soms zorgen? Misschien over de mensen die jou lief zijn. Of over het werk dat jou...
3 vragen om jouw dag met de juiste intentie en focus te beginnen
26 februari 2017
Zie jij jezelf graag? 7 tips naar (nog) meer eigenliefde
19 februari 2017
Mediteren: 7 voordelen volgens wetenschappelijk onderzoek
12 februari 2017

Leave A Reply Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Nieuwste artikels

Wat als “dit” het is?
12nov,2020
#41: Vicky Vermeiren – Durf springen, ook al ben je er niet klaar voor!
03sep,2020
#40: Danielle Sax – True Success is an inside job
27aug,2020
Blijf op de hoogte

Schrijf je in en ontvang de Coach Jan Magazine met updates over events én artikels die jou doen groeien!

Controleer je inbox of spammap om je abonnement te bevestigen.

Snel naar
  • Start Hier
  • Over mij
  • Blog & Podcast
  • Contact
Neem contact

+32 477 98 37 37

info@coachjan.be

Elisabeth Desoleilstr. 12 in Mechelen (België)